Як налаштувати резервне копіювання з комп’ютера на віддалений сервер

Сучасна людина, навіть абсолютно далека від статусу просунутого користувача ПК, обростає сотнями різних файлів – фотографії, малюнки, документи, відео- та аудіоконтент – які з’являються на комп’ютері та мобільних гаджетах кожен день. Для кожного ці файли означають різне, але загальне одне: їх не можна втратити. Якщо ви ще не задавалися питанням збереження найважливішої інформації, то саме час подумати про її безпечне зберігання! Для вирішення такого завдання потрібно резервне копіювання даних і віддалений VPS з великим об’ємом диска.

При цьому не особливо важливо, будуть це SSD або HDD диски – можна заощадити на інших ресурсах на користь більшого обсягу сховища. Спеціально для таких завдань ми створили програмний шаблон сервера, який автоматично розгортає необхідне програмне забезпечення FTP-сервера з візуальним інтерфейсом для створення облікових записів.

Встановлення шаблона на сервер

При замовленні вашого Storage VPS на другому кроці потрібно вибрати операційну систему Centos 7 без панелі управління.

 

Після завершення замовлення і оплати на ваш email прийде лист з адресою сервера і даними для підключення до нього. А також це буде сигналом, що сервер готовий до подальшого налаштування.

Перейдіть в особистий кабінет в розділ Мої послугиПродукти/послуги і виберіть ваш сервер або натисніть на нього з головної сторінки особистого кабінету.

Ви потрапите на сторінку управління послугою, де потрібно перейти на вкладку install пункт Recipes.

Напроти пункту CrushFTP Server необхідно натиснути Execute

Далі потрібно погодитися з попередженням і перезавантажити сервер для початку встановлення шаблона.

Приблизно через 5-10 хвилин встановлення CrushFTP буде завершено. Доступ до веб-інтерфейсу буде за посиланням і мати такий вигляд http://IP_address:8080, де IP_address – це IP-адреса вашого сервера, можете знайти його в листі або в особистому кабінеті. Якщо посилання недоступне – значить установку не завершено, потрібно почекати ще кілька хвилин.

Налаштування облікових записів FTP в CrushFTP

Після відкриття адреси http://IP_address:8080 ви побачите таку форму авторизації:

crushftp login page

Встановлено стандартні дані для входу:

Користувач - crushadmin
Пароль - password

УВАГА! Обов’язково одразу ж змініть стандартний пароль на інший, більш складніший.

Для цього в лівому верхньому кутку необхідно натиснути Admin, а потім User Manager:

crushftp

crushftp user manager

Зліва потрібно виділити ім’я користувача (crushadmin) і праворуч ввести новий пароль. Можна використовувати вбудований генератор паролів. І натиснути Save Changes справа внизу.

Якщо необхідно створити нового користувача, потрібно натиснути Add в меню зліва і ввести логін і пароль:

crushftp add user

Далі надаємо новому користувачеві права доступу в певні папки або до всього сервера. Для цього в списку ліворуч вибираємо кому будемо надавати доступ, прокручуємо екран налаштувань до зображення списку папок на сервері і перетягуємо папку home з лівої частини в праву. Цим самим ми дозволяємо конкретному користувачу користуватися папкою. Також справа можна встановити права доступу користувачу, наприклад, читати, писати, видаляти та інше. Після цих налаштувань потрібно внизу натиснути Save All Changes.

crusftp user privileges

Тепер ви можете перевірити можливість підключення до сервера і завантаження на нього даних за допомогою будь-якої програми з функціями FTP-клієнта.
Для підключення використовуйте сервер – IP-адресу, порт 21, логін і пароль, які ви щойно створили.

Налаштування резервного копіювання даних з вашого комп’ютера

Існує багато варіантів, як організувати резервне копіювання даних з комп’ютера на Windows. У цій статті ми розглянемо налаштування з використанням безкоштовної програми Cobian Backup. Завантажити останню версію можна тут. На комп’ютері у вас має бути актуальна версія Windows з .NET Framework 3.5 і доступ з правами адміністратора.

Після скачування запустіть програму-інсталятор і на першому кроці можете вибрати папку для установки або залишити як є.

cobian backup installcobian backup install

Після завершення установки відкрийте програму і натисніть іконку + або Завдання – Нове завдання або сполучення клавіш Ctrl+A.

Cobian backup create task

На вкладці Файли в поле Джерела можете додати папки, які ви хочете зберігати.

cobian backup configure

В полі Призначення виберіть варіант FTP і введіть параметри для підключення до вашого сервера. Після чого для перевірки правильності налаштувань натисніть Перевірка. Програма виконає підключення і завантаження тестового файлу і покаже помилки в разі їх наявності.

cobian backup ftp connection

Далі на вкладці Розклад ви можете встановити час створення резервної копії. Для правильної роботи розкладу потрібно, щоб програма працювала як служба або запускалася при старті системи. Ну і, звичайно, необхідно, щоб ваш комп’ютер був увімкнений в той час, на який ви налаштовуєте планове резервне копіювання.

cobian backup schedule

На вкладці Циклічність можна налаштувати кількість копій, які будуть зберігатися до перезапису.

Cobian Backup cycle

На вкладці Стиснення можна увімкнути архівування копій для економії місця та вибрати тип архіву. Якщо у вас слабкий процесор, то створення архівів може сильно сповільнити роботу комп’ютера, в такому разі не рекомендуємо використовувати цю функцію.

На цьому основні налаштування завершено. Можливо, ви захочете використовувати ще які-небудь параметри Cobian Backup під конкретні потреби. Якщо у вас залишаться питання, чи необхідна буде допомога в налаштуваннях, ви знаєте, де нас шукати.