Підключення скриптів аналітики для сайту на конструкторі SitePro

Сьогодні майже жоден власник сайту не може обходитися без аналітики відвідуваності свого ресурсу. Такі інструменти, як Google Search Console, Google Analytics, допоможуть дізнатися все про ваш сайт: які сторінки найбільш відвідувані, а на яких є помилки, яким ключовим запитам відповідають тексти на сайті, звідки найчастіше приходять користувачі. І це тільки мала частина питань, відповіді на які можна отримати завдяки різним сервісам аналітики.

У цій статті розповімо, як підключити сервіси аналітики до сайту, створеного на базі конструктора сайтів SitePro.

Реєстрація домену в Google Search Console

Для підключення домену в панель вебмастера Google, що очевидно, потрібно мати обліковий запис Gmail. Увійдіть у ваш Google-акаунт і перейдіть за посиланням.
Натисніть в лівому верхньому кутку Додати ресурс і вкажіть ім’я вашого домену.

add site to search console

Далі потрібно підтвердити право володіння доменом. Для послуги конструктора рекомендуємо варіант з розміщенням HTML-тега. Цим ви відразу ж підключите код відстеження до сайту.

html tag search console

Щоб розмістити цей код на сайті, відкрийте конструктор і натисніть іконку з “коліщатком” і виберіть SEO.

sitepro configure scripts

В поле Код інструментів Google Webmaster вставте скопійований код верифікації.

sitepro configure scripts

Після цього потрібно зберегти зміни, натиснувши в налаштуваннях Застосувати і опублікувати зміни на сайт. Для публікації тиснемо на іконку Зберегти зліва вгорі, поряд з логотипом Хостпро.

Тепер повертаємося в Google Search Console і натискаємо кнопку Підтвердити.

Подключение Google Analitycs к сайту

Спочатку потрібно зареєструватися в Google Analitycs за посиланням. Потрібно заповнити дані для реєстрації і відзначити надання доступу до даних на ваш розсуд.

register GA

При натисканні на кнопку внизу Отримати ідентифікатор відстеження, зазначивши згоду з умовами договорів, ви отримаєте код відстеження для вашого сайту.

get GA tracking

Щоб підключити ідентифікатор на сайт, потрібно перейти в той же розділ налаштувань SEO на вкладку Аналітика. В поле Google Analytics трекінг ID потрібно вписати ваш ідентифікатор в GA.

sitepro google scripts are configured

Для збереження налаштувань натискаємо Застосувати і публікуємо сайт.

Тепер статистика по вашому сайту буде збиратися в панелі вебмастера Google. Додатково можемо порекомендувати зв’язати Google Analitycs і Search Console для більш повних звітів. У правому верхньому куті можете побачити пропозицію підключити інші сервіси до аналітики.

connect ga to gsc

Переходимо за посиланням, знаходимо в списку Search Console і натискаємо Додати, після чого збережемо зміни.

GSC connect to GA

Після усіх маніпуляцій ви зможете налаштувати всі потрібні звіти в Google Analitycs і просувати ваш сайт більш ефективно завдяки цьому.