Як перенести сайт на Бітрікс на інший хостинг

Бітрікс – це чи не єдина з популярних CMS, що має внутрішні інструменти для створення копії сайту та перенесення його на інший сервер, які дійсно добре працюють. У даній статті ми детально розглянемо, як зробити копію сайту засобами CMS Бітрікс, і як розгорнути копію на новому сервері.

Створення архіву в адмін-панелі CMS Бітрікс

Для початку потрібно увійти в адмін-панель, розташовану за адресою:

https://доменне_імя/bitrix

Де замість доменне_імя вкажіть ваш домен.

Після авторизації в адмін-панелі переходимо в розділ Налаштування> Інструменти> Резервне копіювання> Створення резервної копії

Далі вибираємо місце розташування «У папці сайту» і підтверджуємо створення резервної копії:

І чекаємо створення бекапу – якщо обсяг даних великий, то процес може виконуватися досить долго.

Всі резервні копії будуть доступні в списку і там же їх можна скачати на комп’ютер. Архів складається з декількох частин, кількість яких залежить від обсягу даних на диску. На прикладі можна побачити 12 частин:

На сервері копія зберігається в директорії:

кореневий_каталог_сайта/ bitrix/backup

У диспетчері файлів це виглядає так:

На цьому етапі у нас уже є копія всіх файлів і бази даних і ми можемо переносити її на новий сервер.

Відновлення резервної копії Бітрікс за допомогою скрипта restore.php

Всі частини бекапу, створеного на попередньому етапі, потрібно перенести в кореневий каталог сайту на новий сервер. Це можна зробити будь-яким зручним способом – як по ftp, так і через диспетчер файлів. Також туди потрібно помістити скрипт restore.php, який можна завантажити на офіційному порталі CMS Бітрікс.

На скріншоті в кореневій каталог вже завантажені всі частини архіву та скрипт restore.php:

Ще потрібно створити базу даних і користувача бази даних, які буде використовувати CMS. У cPanel це зручно зробити через Майстер баз даних MySQL або по відео-інструкції:

Тепер, коли все підготовки завершені, можна приступати до відновлення. Відкриваємо restore.php, перейшовши за посиланням:

http://доменне_ім’я/restore.php

Якщо все зроблено правильно, відкриється сторінка з інструментами відновлення резервних копій Бітрікс. Для зручності виберіть потрібну мову і натисніть далі:

На наступному етапі відзначаємо пункт «Архів завантажений в кореневу папку сервера» і вибираємо архів, що ми завантажили, і натискаємо далі:

Поки йде відновлення, вкладку браузера не закриваємо і не перезавантажуємо сторінку. Процес може зайняти деякий час, в залежності від розміру сайту.

Після розпакування архіву скрипт запросить параметри підключення до бази даних для імпорту бази. Потрібно вказати параметри БД, яку раніше створили і натиснути відновити:

Після відновлення бази натискаємо «Видалити локальну резервну копію і службові скрипти»:

Цим етапом відновлення завершується, і ми можемо перевіряти роботу сайту.

Висновок

Розробниками Бітрікс створені інструменти, які максимально спрощують процедуру перенесення сайту на новий сервер і створення резервних копій на той випадок, якщо щось піде не так. В інших популярних CMS також є подібні інструменти, але в даному аспекті Бітрікс виділяється тим, що функція зроблена дійсно добре, і в 99% випадків працює.

Також можна виділити інше програмне забезпечення від розробників Bitrix під назвою віртуальна машина Бітрікс – це аналог панелі управління сервером, але без повноцінного графічного інтерфейсу – його замінює консольне меню, за допомогою якого і проводиться адміністрування. Основною перевагою віртуальної машини (або віртуального оточення) Бітрікс є не стільки зручність керування сервером, скільки набір програмного забезпечення який оптимізований саме під веб-ресурси на Бітрікс, і дозволяє вичавити з сервера максимальну продуктивність.

Виходячи з цього, оптимальною послугою для Бітрікс-сайтів буде Linux VPS з BitrixVM. З його установкою і іншими питаннями з радістю допоможе наша підтримка.

Перенесення сайту на Hostpro – це цілком безкоштовний, зручний і швидкий процес. Все, що вам потрібно зробити – це заповнити заявку. Ми ж гарантуємо максимально швидке перенесення, допомогу з вибором тарифу, а також вирішення усіх технічних питань.