Як перенести сайт WordPress на інший хостинг
Перенесення сайтів, написаних на php являє собою копіювання файлів і бази даних сайту на новий сервер. В цілому, процедура однакова для всіх сайтів, за винятком деяких особливостей CMS, на якій строворений сайт. У цій статті ми розглянемо, як переносити сайт на одній з найпопулярніших CMS (ЦМС) wordpress (вордпресс) і про те, з яким проблемами можна зіткнутися під час перенесення.
WordPress і його плагіни
CMS дуже популярна і для неї існує безліч різних плагінів. Деякі дуже корисні, а деякі, на жаль, створюють більше проблем, ніж користі. Як правило, більшість проблем з перенесенням wordpress-сайтів на новий сервер викликані саме плагінами. Для уникнення проблем потрібно відключити деякі плагіни, перш ніж починати перенесення. В першу чергу потрібно відключити плагіни для кеша, наприклад, такі як:
-
Hyper Cache,
-
WP Super Cache,
-
W3 Total Cache,
-
WP Rocket,
-
WP Fastest Cache,
-
і т. д.
Так само потрібно відключити плагіни безпеки, наприклад:
-
Wordfence Security,
-
Sucuri Security,
-
All In One WP Security & Firewall,
- iThemes Security,
-
і т. д.
Створення копії файлів і бази сайту
Як правило, на послугах загального хостингу надається доступ до файлів сайту через панель управління і по FTP. При цьому диспетчер файлів різних панелей управління не дає можливість завантажити на сервер чи з серверу велику кількість файлів. FTP так само досить погано працює з великою кількістю файлів, тому найкращим рішенням буде зробити архів з файлами сайту і переносити файли на новий сервер вже у вигляді архіву. Практично всі панелі управління мають диспетчер файлів і вміють працювати з архівами. І створити архів з файлів сайту не складе труднощів. У компанії Hostpro практично на всіх серверах використовується панель управління cPanel, тому ми розглянемо як це зробити на прикладі цієї панелі. В інших популярних панелях (ISPmanager, DirectAdmin, Webuzo та ін.) дії будуть аналогічні, за винятком інтерфейсу самої панелі.
Заходимо в панель управління в розділ Диспетчер файлів:
І переходимо в кореневий каталог вашого сайту:
У моєму випадку це директорія public_html, тому що це основний домен аккаунта. У cPanel для головного сайту аккаунта коренева директорія public_html, якщо це додатковий домен або піддомен, потрібно зайти у відповідний розділ і подивитися кореневий каталог сайту. Наприклад:
Тут ми бачимо, що для піддомену test123.hostpro.scr-img.tk кореневий каталог test123.hostpro.scr-img.tk в корені аккаунта.
Коли ми увійшли в кореневий каталог сайту, нам потрібно включити відображення прихованих файлів:
Після чого виділяємо всі файли сайту, це можна зробити мишкою або вибрати перший і останній файл/директорію з затиснутою кнопкою «shift». Далі натискаємо кнопку Стиснути, тип стиснення вказуємо tar і натискаємо Compress files:
Створений архів з’явиться в тій же директорії і матиме ім’я першого зі списку файлу/директорії з розширенням .tar. Викачуємо архів собі:
Після того як скачали архів, його краще видалити, тому що зберігати його в корені сайту небезпечно.
Так само нам потрібно зробити копію бази. Це можна зробити через phpMyAdmin – вибираємо потрібну базу, натискаємо Export і Go – дамп бази буде завантажено вам на комп’ютер.
Щоб зрозуміти, яку базу використовує ваш сайт, відкрийте файл wp-config.php, що в корені сайту і шукайте рядок:
define( 'DB_NAME', 'mnhlctjl_wp' );
В цьому рядку видно, що сайт використовує базу mnhlctjl_wp.
Після вищезазначених дій ми вже маємо копію файлів і бази сайту у себе на комп’ютері і нам залишилося завантажити їх на новий сервер. На цьому етапі можна включити плагіни, які ми відключали.