Процедура замовлення сертифікату Certum

У даній інструкції ми розглянемо процедуру замовлення сертифікату від Центру сертифікації Certum. Дотримуючись цих порад, видача SSL не займе у вас багато часу.

Сертифікати Certum типу перевірки «Домен» видаються моментально.

Щоб приступити до оформлення сертифіката, вам варто перейти на відповідну сторінку на нашому сайті або натиснути на це посилання. Приступити до оформлення замовлення можуть тільки авторизовані користувачі в нашій billing системі https://billing.hostpro.ua – якщо ви зареєстровані на нашому сайті, то ви повинні увійти під своїм логіном. В іншому випадку, доведеться пройти реєстрацію.

Ми розглянемо процедуру замовлення та видачі сертифіката на прикладі Certum Commercial SSL терміном на 1 рік.

Вибравши потрібний сертифікат, натисніть кнопку «Замовити» – ви будете перенаправлені на сторінку оформлення замовлення.

В полі «Домен» введіть ваше доменне ім’я, куди буде встановлюватися SSL.


Після цього ви потрапляєте на сторінку Контакти і оплата.

Тут треба внести свої дані, потрібні для реєстрації сертифіката. Найчастіше, якщо ви є зареєстрованим користувачем, поля заповнюються автоматично і від вас вимагається вибрати зручний тип оплати та ознайомитися з двома пунктами – «Я ознайомився і згоден на обробку персональних даних зазначених при реєстрації» та «Я ознайомився і приймаю умови надання послуги», поставити галочки і Завершити замовлення.

Потім ви потрапляєте на форму оплати, де за допомогою зручного способу потрібно оплатити замовлення.

Після оплати замовлення відбудеться переадресація на наступну сторінку.

Далі перейдіть в особистий кабінет. Там ви приступите до безпосередньої реєстрації SSL.

В особистому кабінеті знаходиться детальна інформація про вашому замовленні – дата реєстрації, сума наступного продовження, тип оплати, період дії поточного сертифіката і спосіб оплати.

Для безпосередньої настройки придбаного сертифіката перейдіть за посиланням Click to configure certificate.

Перейшовши за вказаним URL, ви потрапляєте на сторінку Налаштування сертифіката SSL.

Перше поле – CSR. Якщо коротко, то CSR або Certificate Signing Request – запит на отримання SSL сертифікату. Це набір символів, що генерується системою, який містить в собі зашифровані дані про вас, домен, компанію. Згенерувати CSR-послідовність можна прямо в особистому кабінеті на вкладці CSR-генератор або, наприклад, на сайті csrgenerator.com

Форма для створення CSR виглядає так:

Якщо у вас виникають проблеми або будь-які переживання з приводу генерації запиту то, будь ласка, зверніться до нашої служби підтримки.

У формі всі поля обов’язкові для заповнення. В поле “Домен” вкажіть ім’я вашого домену без приставок http: // і www. Якщо сертифікат типу Wildcard, то ім’я має бути з маскою, наприклад, *.domain.com

Обов’язково скопіюйте в текстовий файл на вашому комп’ютері CSR і RSA-ключ, який буде необхідний для подальшої установки сертифіката.

Отриманий CSR скопіюйте в відповідне поле в формі генерації сертифіката.

Потім йде форма заповнення контактних даних. Важливо, щоб були заповнені ВСІ поля – це умова ЦС Certum для видачі сертифіката.

Уточнення по деяким полям:

  • Якщо ви виступаєте приватною особою, то у полі Organization можно ввести назву свого сайту, доменне ім’я на нього і т.д;
  • Поле TAX – в унікальних випадку у вас буде цей код, але в 999 випадках з 1000 у вас його немає. Через умов реєстрації SSL, щоб все поля були заповнені, введіть будь-який набір символів в форматі – P2345678;
  • Поле Email Address не може залишатися порожнім поштою admin, administrator, hostmaster або webmaster і містити ім’я домену (наприклад, admin@domain.com).

Якщо у вас немає такого роду пошти, то зверніться до нашої служби підтримки.

На цій же сторінці заповніть Контактну інформацію адміністратора. Ці дані не будуть де-небудь відображатися і призначені для зв’язку з вами.

Після успішного заповнення сторінки Налаштування сертифіката SSL, наступний крок – Certificate Configuration. Тут уточнюється, чи потрібно вашому домену префікс «www» і відбувається вибір методу верифікації.

Коли всі кроки будуть виконані, на зазначену вами пошту буде відправлено відповідний лист з підтвердженням реєстрації.

Крім формальності, лист містить посилання на білінг систему, де можна переглянути детальну інформацію про SSL, а також сам сертифікат.

Якщо ви вибрали тип валідації FILE, ви отримаєте такий лист

Для підтвердження сертифіката потрібно в кореневій директорії сайту, якщо директорії не створені, створити приховану директорію .well-known/ (зверніть увагу на точку на початку). В директорії .well-known/ створіть pki-validation/ Далі, в pki-validation/ створіть файл з ім’ям certum.txt і скопіюйте в нього текст, який вказаний в листі жирним шрифтом, переконавшись, що в файлі немає зайвих символів, в тому числі пробілів.

Після цього перевірте, що посилання http://domain.com/.well-known/pki-validation/certum.txt відкривається в браузері і відображає необхідний текст. Після чого натисніть посилання з листа “Verify domain”.

Щоб переглянути сертифікат, натисніть на кнопку Show Certificate.

На сторінці, X.509 Certificate – ваш сертифікат, а Intermediate Certificate і Root Certificate – ланцюжок сертифікатів.


На цьому процедура замовлення та реєстрації сертифікатів типу Certum закінчена. Якщо у вас виникають будь-які питання, звертайтеся до нашої служби підтримки.

Не забудьте, що після замовлення сертифікату його потрібно встановити.