Зареєструвати домен .COM
Як зареєструвати домен в зоні COM і які потрібні документи
Про те, як зареєструвати домен COM, задаються питанням багато користувачів. Ми вирішили розглянути, як відбувається реєстрація, хто має право на реєстрацію домену, які для цього потрібні документи і так далі.
Доменна зона .COM від самого початку створювалася для організацій комерційного типу, але з часом стала доступна для відкритої реєстрації. На сьогоднішній момент це – найпопулярніший домен в світі.
Перший домен в зоні .COM зареєстрований в 1985 і за перші 2 роки існування ним скористалося всього 100 сайтів, але період «бульбашок доткомів», що прийшов на відкриту реєстрацію, підняв популярність домену до 27 тисяч. Сьогодні функціонуючих сайтів з доменною зоною .COM налічується понад 86 мільйонів, роблячи цю зону найчисленнішою в світі.
Реєстрація домену .COM не викликає труднощів і займає небагато часу. У даній інструкції ми розпишемо, як правильно зареєструвати доменне ім’я в зоні .COM на сайті HostPro.
Як проходить реєстрація доменного імені
Для початку вам потрібно перейти на головну сторінку https://hostpro.ua і вибрати розділ «Домени» – перед вами відкриється сторінка, де ви зможете перевірити, чи вільно бажане ім’я або розглянути всі запропоновані доменні зони – популярні, регіональні, міжнародні, основні або нові.
Введіть бажане ім’я в сукупності з потрібним .TLD. У нашому випадку – .COM.
Якщо доменне ім’я виявиться вільним і його можна реєструвати, ви побачите відповідне сповіщення:
Натисніть на кнопку «Заказати» і відбудеться переадресація на сторінку https://billing.hostpro.ua.
На сторінці оформлення заказа здійснюється налаштування придбаного доменного імені – тут можна скористатися послугою Захист ID домену (що таке захист Домену, читайте в нашій статті).
Крім перерахованого вище, тут настроюються Name-сервера. Якщо ви є клієнтом нашого хостингу, їх можна не міняти; якщо ви користуєтеся нашим VPS, тоді у полі Name-сервер 1 введіть ns1.hostpro.ua, а в Name-сервер 1 – ns2.hostpro.ua. Якщо ви є клієнтом іншого хостера, тоді в зазначені поля варто вказати неймсервер свого реєстратора.
Потім ви потрапляєте на сторінку «Контакти і оплата», де відбувається безпосереднє оформлення покупки. У разі, якщо ви є зареєстрованим користувачем зі збереженою інформацією про себе в нашій білінг-системі, поля заповняться автоматично.
Останній крок перед оформленням замовлення – ознайомитися і погодитися на обробку персональних даних зазначених при реєстрації і ознайомитися і прийняти Загальні положення та умови.
Як і де перевірити історію доменного імені
Знайшовши вільне ім’я, яке влаштовує вас, варто вивчати його історію – вклавшись в заплямований домен, є побоювання, що збільшення відвідувань на сайті так і не відбудеться, і в цьому буде не ваша провина. Є ймовірність, що доменне ім’я вже було у використанні раніше. Перед покупкою важливо дізнатися, чи є історія домену COM, а вже після приступати до оформлення.
Зручним ресурсом для перевірки історії доменного імені є ресурс http://web.archive.org. Web.archive – це дзеркало всіх доменних імен, що існують у всесвітній павутині. Суть веб-архіву досить проста: він автоматично робить скріншоти сайтів, які мають хоч невеликий попит. До літа 2018 року в базі системи міститься більше 320 мільйонів скріншотів зображень сайту.
Web.archive простий у використанні, не вимагає реєстрації і не має платних функцій.
База знань приступила до роботи на початку нульових років. Сайти на нових доменних іменах і ресурси без популярності не потрапляють в список.