Як створити віртуальний сервер

«Як створити віртуальний сервер?» – часте питання, що виникає у багатьох користувачів, які вперше стикаються з хостингом. У статті продовжимо розбирати, що таке VPS (VDS), як його правильно вибрати, налаштувати цей вид хостингу під потреби свого проекту і чи можливо самостійно створити звичайний Virtual Private Server, або ж його потрібно орендувати.

У першій частині ми з’ясували, що таке віртуальний сервер, коли варто його купувати, яку операційну систему (Linux або Windows) краще використовувати.

Окрім традиційного хостингу сайтів, віртуальні сервери можна використовувати для IP-телефонії, віртуальних маршрутизаторів і комутаторів, VPN або проксі, термінальних серверів з офісними програмами для віддаленого доступу з комп’ютерів співробітників.

Інформація про технології

Найчастіше при розробці сайтів використовується мова програмування PHP, бази даних MySQL і web-сервери Apache і Nginx (вони працюють самостійно або у зв’язці). Даний набір програм ще часто називають LAMP (Linux-Apache-MySQL-PHP) або LEMP (Linux-Nginx-MySQL-PHP).

Звичайно, використовують й інші стеки технологій, сайти можуть бути написані на інших мовах програмування (Python, Ruby, NodeJS) і використовувати інші бази даних (PostgreSQL, noSQL), а також допоміжне ПЗ. Але, оскільки такі рішення менш поширені, розглядати їх не будемо.
Зупинимося докладніше на виборі і початкової конфігурації VPS для розміщення на ньому сайтів на мові РНР і корпоративної пошти.

Підбір тарифного плану

Тут не буде докладного посібника, як підібрати необхідний тариф, оскільки ресурси обираються індивідуально в кожному випадку. Обсяг ресурсів буде залежати від кількості сайтів на сервері, використовуваних CMS, необхідності використання додаткових програм і т. п. Єдине, що розраховується досить точно, – це дисковий простір. Перевірте, який об’єм займають сайти і пошта, додайте до цього 7-10 ГБ і отримаєте мінімальний необхідний обсяг диска.

Справа в тому, що на VPS потрібно виділити додатковий простір для встановлення операційної системи і панелі управління, який також враховується в загальний обсяг диска.

Операційна система і панель керування

Існує велике сімейство операційних систем на базі ядра Linux, серед яких є серверні та настільні варіанти. Найбільш популярні серверні операційні системи: CentOS, Debian, Ubuntu Server.
Якщо потрібна дуже стабільна система – ваш вибір CentOS. Стабільна і безпечна система, але з можливістю при необхідності оновитися до найновіших версій ПЗ – це Debian. Ubuntu Server – ОС, яка йде в ногу з часом, поставляючи новітні версії програм, через що вони можуть працювати не ідеально.

Панель керування сервером – це деякий скрипт, або набір скриптів, що дозволяє зручно управляти VPS у графічному інтерфейсі. Зазвичай графічна частина доступна в браузері за певною адресою. На вибір ПК багато в чому впливає суб’єктивний досвід використання, тобто одним користувачам більш зручною здасться одна панель, іншим – інша. Якщо не впевнені у виборі, ви можете протестувати інтерфейс різних продуктів у демо-версії на сайтах розробників і вирішити, що вам більше підходить. Також вибір ПК тісно пов’язаний з операційною системою, оскільки вони зазвичай підтримують обмежений список ОС. І ще важливий фактор у виборі панелі – наявність необхідних вам інструментів або можливість їх швидко доустановити.

Звичайно, ви можете зовсім не використовувати панель керування і виконувати налаштування віртуального сервера через командний рядок, але такий спосіб потребує достатніх технічних знань. Більшість ПК поставляються в комплекті з набором базового популярного ПЗ, необхідного для швидкого розгортання ваших сайтів. Це веб-сервер, PHP, бази даних, FTP, поштовий і DNS-сервер. Всі пакети вже оптимально сконфігуровані для негайного початку роботи з сервером.

Ми рекомендуємо використовувати VPS із панеллю керування і надаємо для них безкоштовну повноцінну технічну підтримку. Для серверів без панелі техпідтримка буде обмежена. Створення віртуального сервера – це неймовірно витратний процес і для повноцінного хостингу існує платформа, де можна розмістити свій ресурс, і вам не доведеться створювати його з нуля.

Для встановлення на наші VPS і виділені сервери пропонуємо такі панелі: cPanel/WHM (від 13,95$/міс), ISPmanager 5 Lite (4$/міс), Plesk 17 (від 10$/міс), Centos Web Panel (безкоштовно ), а також є можливість установки віртуального оточення Бітрікс.

Детальніше всі ці панелі керування ми розглянемо в наступній частині.

Нагадаємо, що перенесення сайту на Hostpro – це цілком зрозумілий і безпечний процес. Наша компанія зробила його максимально спрощеним, тому все, що вам потрібно зробити – це заповнити заявку на нашому сайті. Ми, у свою чергу, безкоштовно і швидко перенесемо ваш сайт та допоможемо вирішити усі технічні моменти. Якщо у вас все ж таки залишаться питання, як створити віртуальний сервер, наша техпідтримка з радістю допоможе вам 24/7.