Як перевірити використання ресурсів у cPanel

При переході в панель керування cPanel справа на екрані ви можете бачити розділ зі статистикою. Розберемо, що означають всі ці цифри в статистиці вашого облікового запису на серверах загального хостингу.

 

Зайнято місця на диску

На кожному тарифі загального хостингу присутній обмеження по дисковому простору. Наприклад, на тарифному пакеті Простий обсяг диску становить 5 ГБ. У разі досягнення ліміту дискового простору ви можете замовити додатковий диск або перейти на більший тариф. Детально побачити статистику, які папки займають найбільше, можна в cPanel в розділі Файли – Зайнято місця на диску або клікнувши на посилання в блоці Статистика.

Inodes

Іноди – це об’єкти файлової системи, в яких зберігається інформація про файли і папки. Простіше кажучи, 1 інод = 1 файл. На серверах загального хостингу присутній обмеження в 200 000 інодів. Якщо ж ліміт за кількістю індексних дескрипторів буде перевищено – робота вашого сайту і пошти буде некоректною. Збільшити цей ліміт не можна. Якщо вам потрібно розміщувати більшу кількість файлів в одному акаунті , то вам підійдуть тарифні плани VPS, де таких обмежень немає.

Пропускна здатність

Це загальний обсяг переданих даних на ваш обліковий запис. Тобто, сумарний обсяг запитаних сторінок ваших сайтів за місяць. Ми не обмежуючи цей параметр, тому зазвичай як максимум вказано якесь велике число, наприклад 999999 МБ або ∞. При натисканні на посилання в блоці Статистика ви можете отримати детальну інформацію щодо використання трафіку за останні місяці.

Важливо! На реселлерських тарифах (в яких є додаткова панель WHM/Multiadmin), клієнт самостійно розподіляє ресурси пакета між окремими акаунтами, і може бути випадково вказано недостатній ліміт трафіку для сайту, наприклад, 100 МБ. Тоді після досягнення ліміту ви отримаєте помилку 509.

Використання процесора

Цей параметр показує відсоток споживання ресурсів процесора щодо максимально допустимого ліміту. На наших серверах ліміт встановлений в 100%, що означає, що одноразово користувач може отримати ресурси одного ядра серверного процесора. Якщо ліміт встановити, наприклад, 200%, то користувачеві доступні ресурси двох ядер, і т. д. У статистиці в будь-якому випадку будуть показані значення від 0 до 100 відсотків, оскільки це відносний параметр, а не абсолютний.

Перевищення ліміту ресурсів процесора призводить до повільної роботи сайтів на акаунті, помилок виду 503. Причиною високого навантаження на процесор можуть бути як природні причини (висока відвідуваність сайту), так і некоректна робота скриптів і запущені шкідливі процеси, наприклад, майнінг.

Кількість вхідних процесів (EP)

Вхідні процеси – це все зовнішні підключення до вашого акаунта, процеси створені при зверненні відвідувачів до вашого сайту. Сюди не входять процеси з’єднань з базою даних, поштовою скринькою або cron-завдання, що запускаються безпосередньо через PHP, а не через curl або wget.

Якщо кількість паралельних запитів перевищує ліміт, то ви будете бачити помилку 508 на сайті. Якщо перевищення ліміту виникає з природних причин, то, ймовірно, вам варто змінити тарифний план на VPS. Іноді перевищення ліміту буває в разі великої кількості запитів від ботів або парсерів. Визначити причину помилки 508 можна, проаналізувавши лог запитів до сайту.

Кількість процесів (NPROC)

Параметр NPROC контролює загальну кількість процесів, запущених від імені користувача. Як тільки межа досягнута, новий процес не може бути створений (поки інший не помре). У цьому випадку на сайті ви можете бачити 500 або 503 помилки. Причин перевищення ліміту може бути безліч – велика кількість запущених PHP-процесів, cron-скрипти, які зависли, одночасне підключення великої кількості email-користувачів, ftp-користувачів і т. п.

Використання фізичної пам’яті

Ліміт фізичної пам’яті відповідає кількості пам’яті, що фактично використовується процесами користувача. Крім того, фізична пам’ять включає в себе пам’ять, що розділяється, що використовується клієнтом, а також дисковий кеш. Якщо користувач починає відчувати брак фізичної пам’яті, то пам’ять, використовувана для дискового кешу, буде звільнена, не викликаючи жодних помилок. Якщо цього недостатньо, то система завершить деякі процеси користувача, в результаті чого на сайті можуть бути отримані помилки 500 і 503.

IOPS

Ліміт IOPS обмежує загальне число операцій читання/запису в секунду. Коли межа досягнута, операції читання/запису припиняються до тих пір, поки не закінчиться поточна секунда.

Використання Вводу-Виводу

Обмеження вводу-виводу обмежують пропускну здатність даних для користувача. Коли межа досягнута, процеси присипляються, але не припиняють працювати і не завершуються, тільки працюють повільніше.

Ліміти вводу-виводу впливатимуть тільки на дискові операції і не будуть впливати на мережу. Вони також не включають будь-які звернення до кешу диска. Таким чином, навіть якщо файл завантажується з кешу диска 1000 разів – він не буде враховуватися в межах обмежень вводу-виводу.

Line-break-small-02-111

Отримати детальну статистику по використанню ресурсів аккаунта за певний період ви можете в cPanel в розділі Метрики – Використання CPU і одночасних з’єднань.
stat5stat6

На наших тарифах загального хостингу мы надаємо більше ресурсів, ніж встановлено правилами користування послугами. Це дозволяє вам вчасно реагувати на стрибки в навантаженні і вжити необхідних заходів (оптимізувати сайт або перейти на тариф Клауд чи VPS).

Якщо у вас виникнуть додаткові питання про ліміти ресурсів, звертайтесь в нашу техпідтримку в будь-який час.