Вся правда про Whois і захисту ID домену

Після реєстрації доменного імені вся ваша інформація додається в публічну загальнодоступну базу даних, що іменується Whois. Дуже важливо вжити заходів обережності і захистити вашу конфіденційність від зловмисників, хакерів і спамерів а також конкурентів, які можуть вивчити відкриті дані для побудови тактики суперництва і вироблення власної стратегії. У цій статті ми відповімо на питання, що ж таке Whois і навіщо потрібна послуга захисту ID домену.

Що таке Whois?

База даних Whois включає в себе інформацію про всіх існуючих зареєстрованих в світі доменах. У записах Whois відображається ім’я і особиста контактна інформація власника домену, включаючи те, на кого і на який час він зареєстрований, а також email-адреса, номер контактного телефону та місце розміщення компанії.

Інформація про домен

У прикладі інформація, яка є повністю доступною після реєстрації домену:

Domain Name: Ivanov.TLD. 
Registry Domain ID: A1234567–TLD 
Registrar WHOIS Server: whois.site–ivanova.TLD 
Registrar URL: http://www.site–ivanova.TLD 
Expires On 2019–01–08 

Registered On 2010–01–0

Updated On 2017–01–06 
Registrar: OOO Registrar Company Registrar IANA ID: 1234567 
Registrar Abuse Contact Email: email@Registrar–Company.tld 
Registrar Abuse Contact Phone: +3.8011223344 
Domain Status: clientTransferProhibited

Окрім іншого, в розділі є два інформаційні рядки. Перший, це рядок Expires On або «Придатний до», яка позначає, коли доменне ім’я буде спливати. Якщо раптом, ви не продовжите домен до цієї дати, він перейде до циклу закінчення і видалення, в ході якого може бути перехопленим. А друга, це Domain Status або «Статус домену», в якому в основному вказано статус clientTransferProhibited, що відображає, що доменне ім’я не може бути передано іншому реєстратору доменів.

Інформація про власника домену

Наступна частина містить вашу особисту інформацію. Ось так виглядає перший розділ персональних даних:

Registrant Contact Information:

Name: Ivan Ivanov
Organization: OOO «Ivanov & CO».
Address: Street, 10 A
City: Kiev
State / Province: Kiev region
Postal Code: 03134
Country: UA
Phone: +3.81234566789
Email mail@ivanov.TLD

Ім'я реєстратора може бути окремою фізичною особою або посадою, наприклад, Адміністратор системи. Поле Організація - це назва компанії, якщо таке є.

Аналогічна інформація стосується розділів Administrative Contact Information і Technical Contact Information. Розділ «Контакти адміністратора» повинен містити інформацію про адміністратора. Залежно від реєстратора, технічний контракт може містити інформацію хостингу, або вашу інформацію.

Чому не можна використовувати вигадані дані?

Як власник домену, ви повинні надати точну та актуальну контактну інформацію про себе. Недостовірна інформація в Whois може привести до припинення вашого доменного імені. Також ви повинні враховувати кожен момент зміни контактів або налаштувань DNS, щоб не втратити право власності на домен. Тому, дуже важливо щоб:

  • інформація в полі реєстранта і адміністратора завжди відображала контактну інформацію про вашу компанію або про вас, а не сторонньої людини. Якщо в цьому полі вказується не ваше ім’я, ви не контролюєте домен;
  • власник повинен оновлювати інформацію в цьому розділі, і найбільш важливим елементом є адреса електронної пошти. При виникненні суперечливих ситуацій, електронна адреса власника має пріоритет над поштою адміністратора;
  • вкрай важливо те, щоб ви постійно мали доступ до облікового запису електронної пошти, зазначеної в якості пошти адміністратора. Для цього цілком підійдуть безкоштовні служби, такі як Gmail, проте рекомендується підключити двоетапну перевірку.

Технічна інформація

Що стосується технічної інформації, то тут вказується місце, де ваш домен розташовується в Інтернеті. Тут буде ім’я сервера, а також його IP адреса.

Name Server: NS01.EXAMPLE-REGISTRAR.TLD 192.168.0.1

Name Server: NS02.EXAMPLE-REGISTRAR.TLD 209.22.44.1

Ця інформація доступна здебільшого для скарг на контент сайту, наприклад, через порушення авторських прав. З її допомогою можна зв’язатися з хостером і дізнатися країну розміщення сайту.

Послуга конфіденційності

Суть роботи захисту ID домену полягає в тому, що вся ваша інформація стає конфіденційною, а замість неї в Registrant Contact Information з’являється наступна інформація:

Name: Domain Admin
Organization: Privacy Protect, LLC (PrivacyProtect.org)
Address: 10 Corporate Drive
City: Burlington
State / Province: MA
Postal Code: 01803
Country: US
Phone: +1.8022274003
Email: contact@privacyprotect.org

Таким чином, ваша особиста інформація стає прихованою від стороннього погляду, несанкціонованого доступу, крадіжки особистих даних, сторонньої інформації, набридливих дзвінків, листів з небезпечним кодом.

Подбати про конфіденційність за допомогою послуги захист ID домену можна відразу при реєстрації домену, просто поставивши галочку навпроти послуги. Якщо захист ID потрібно домену зареєстрованому раніше, напишіть нам на sales@hostpro.ua.