Як збільшити швидкість роботи сайту за допомогою LiteSpeed ​​Cache?

Переваги веб-сервера LiteSpeed ​​перед Apache

 1. Швидке і інтуїтивно зрозуміле налаштування.
 2. Підвищення продуктивності за рахунок зниження споживання обсягу пам’яті на обробку інформації.
 3. Захист від DDOS.
 4. У порівнянні з іншими веб-серверами LiteSpeed ​​вигідніший, продуктивніший і універсальний, оскільки працює з більшістю CMS.
 5. Як і Nginx, LSWS спочатку створювався для використання керованої подіями архітектури, яка більш ефективна і продуктивніша, ніж модель Apache, заснована на процесах. Але на відміну від Nginx, LSWS був розроблений для розуміння файлів конфігурації Apache, правил mod_security і правил mod_rewrite. І він підтримує .htaccess більш ефективним способом. Завдяки цій сумісності веб-сервер LiteSpeed ​​можна використовувати з будь-якою панеллю управління, написаною для Apache, включаючи cPanel, Plesk і DirectAdmin.
 6. LiteSpeed ​​Web Server економить ресурси без шкоди для продуктивності, сумісності і зручності.
 7. Безпека – серйозна проблема, тому Litespeed підтримує правила ModSecurity (як це роблять Apache і nginx), але робить це без шкоди для продуктивності завдяки ефективній реалізації LiteSpeed ​​Web Server. LSWS також поставляється з підтримкою reCAPTCHA, захистом WordPress від атак методом перебору і іншими передовими засобами захисту від DDoS-атак.

Плагін LiteSpeed ​​Cache: що це таке і навіщо він потрібен

LiteSpeed ​​Cache (LSCache) – це вбудована високопродуктивна функція прискорення динамічного контенту серверних продуктів LiteSpeed.

LSCache прискорює динамічний контент (а не лише сторінки PHP) з функціями, дуже схожими на ті, що в Apache mod_cache. Для цього він використовує ефективну, легку у налаштуванні, вбудовану реалізацію на сервері LiteSpeed, що значно скорочує час завантаження сторінки і навантаження на сервер.

LSCache усуває додаткові рівні зворотного проксі, необхідні для додаткових пакетів кешування (таких, як Varnish), забезпечуючи більш швидку і ефективну обробку статичного вмісту в доповнення до обробки динамічного вмісту.

Що потрібно знати перед початком використання плагіна LiteSpeed ​​Cache

Механізмом кешування LiteSpeed ​​можна управляти за допомогою правил перезапису в .htaccess кореня документа веб-додатку.
Отже, що ви отримуєте, використовуючи плагін LSCache?

У веб-додатків є правила про те, який контент можна кешувати, як довго він може зберігатися в кеші і які події можуть призвести до старіння об’єкта кешу. Модулі LSCache – це спосіб передачі цих правил веб-додатків в Cache Engine. Модулі LSCache дозволяють управляти кешем таким чином, щоб більше об’єктів можна було зберігати протягом довшого періоду та з неперевершеною точністю.
Цей плагін працює з веб-сервером LiteSpeed ​​і його встановленим кешем сторінок (LSCache), щоб забезпечити продуктивність сайту WordPress. Функції кешування плагіна вказують серверу, що сторінка є кешованою і як довго, чи вони анулюють певні кешовані сторінки за допомогою тегів.

LSCache – це кеш рівня сервера, тому він швидше, ніж кеш рівня PHP.
Кеш сторінки дозволяє серверу повністю обходити PHP і запити до бази даних. LSCache, зокрема, через свій тісний зв’язок з сервером, запам’ятовує записи кешу, які не можуть бути збережені іншими плагінами, і аналізує залежності.

LSCache використовує теги для управління інтелектуальним очищенням кешу, а також різні файли cookie для обслуговування декількох версій кешованого контенту в залежності від таких речей, як мобільний або персональний комп’ютер, географічне положення і валюти.

Якщо все це звучить складно,і ви турбуєтесь, що не розберетесь у налаштуванні, немає про що турбуватися. LSCWP в базовому налаштуванні, підходить для більшості сайтів.

Зображення не оптимізуються автоматично, якщо для LiteSpeed ​​Cache> Image Optimization> Image Optimization Settings> Auto Request Cron встановлено значення ON. Ви також можете оптимізувати свої зображення вручну.

LSCWP має додаткові опції оптимізації, наприклад, оптимізація бази даних, мініфікація і комбінація файлів CSS і JS, HTTP/2 Push, підтримка CDN, кеш браузера, кеш об’єктів, відкладене завантаження зображень і оптимізація зображень. Ці функції не вимагають використання веб-сервера LiteSpeed.

Установка плагіна на WordPress

Для використання LSCache вам знадобиться один з наступних серверних продуктів LiteSpeed:

 1. LiteSpeed ​​Enterprise
 2. LiteSpeed ​​Web ADC
 3. OpenLiteSpeed
 4. QUIC.cloud CDN

Завантажте плагін LSCWP зі сторінки каталогу плагінів WordPress.

В панелі управління WordPress, перейдіть в розділ «Модулі»> «Додати новий» і «Завантажити плагін».

Виберіть zip-файл LSCWP «Встановити зараз». Активуйте плагін.

Або можна завантажити плагін прямо з екрану Plugins> Add New. Знайдіть LiteSpeed ​​Cacher в пошуковому рядку. Потрібний плагін повинен з’явитися першим результатах пошуку.

Оберіть “Встановити зараз”. Активуйте плагін.

Перейдіть в LiteSpeed ​​Cache> Cache> Cache і встановіть для параметра Enable Cache значення ON.

Ми підготували для вас відео-інструкцію, як встановити плагін.

Переконайтеся, що ваш сайт кешується

Ви можете перевірити, чи обслуговується сторінка з LSCache, виконавши такі дії:
У браузері, у якому не виконаний вхід у адміністративну частину, відкрийте інструменти розробника і перейдіть на свій сайт. Відкрийте вкладку Мережа.

Оновіть сторінку.

Клацніть перший ресурс. Це повинен бути файл HTML. Наприклад, якщо ваша сторінка – це http://example.com/webapp/, ваш перший ресурс повинен мати вигляд example.com/webapp/ або webapp/.

Якщо ви бачите заголовки, типу

X-LiteSpeed-Cache: miss

X-LiteSpeed-Cache-Control: public, max-age = 1800

X-LiteSpeed-Tag: B1_F, B1_

(наприклад), це означає, що сторінка ще не була закешованою, але LiteSpeed ​​зберіг її для використання в майбутньому.
Перезавантажте сторінку, і ви повинні побачити X-LiteSpeed-Cache: hit в заголовку відповіді. Це означає, що сторінка обслуговується LSCache і налаштована правильно.

Якщо ви не бачите X-LiteSpeed-Cache: hit або X-LiteSpeed-Cache: miss, значить, проблема з конфігурацією LSCache.

Висновки

Як ви могли помітити, плагін LiteSpeed ​​Cache має ряд переваг, які значно покращують безпеку, продуктивність і оптимізує роботу сайту.
У порівнянні з іншими веб-серверами, LiteSpeed ​​можна назвати оптимальним і універсальним.
Він збільшує пропускну здатність удвічі, знижує навантаження на сервер і прискорює кешування даних.
Вибираючи LiteSpeed, ви відчуєте вигоду при цьому не витрачаючи час і ресурси на настройку.
Спробуйте зараз можливості цього гучного і популярного веб-сервера та його плагіна LiteSpeed ​​Cache на наших тарифах :CMS Хостинг ,Клауд Сайт і Реселлінг Хостингу.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання або необхідна допомога, наша цілодобова тех.підтримка завжди рада прийти на допомогу.