Як змінити домен і не втратити весь трафік

Коли актуальний перехід на новий домен

У разі, якщо у вас є напрацьований проект, але вам сподобалося нове доменне ім’я, або ви зареєстрували торгову марку і маєте можливість придбати домен в зоні .ua, можливо у вас є будь-які інші причини змінити доменне ім’я, і ​​ваша мета залишити поточний проект, що приносить прибуток з мінімальними втратами трафіку – цей гайд для вас.

Попередні заходи при зміні домену

Послідовність виконання дій не має значення, але важливо виконати всі перелічені пункти:

 • Зареєструйте новий домен. Якщо ви давно чекали, коли звільниться бажаний домен, вели тривалі переговори по його викупу у іншого власника або знайшли доступний домен, що вас зацікавив, важливо не зволікати з його купівлею, так як будь-хто інший може випередити вас і зареєструвати його (або переоформити на себе).
 • Додайте домен та налаштуйте його на сервері.
  Після реєстрації домену необхідно створити новий домен в панелі управління віртуального хостингу або сервера. Надайте всі необхідні права і налаштуйте відповідно до налаштувань поточного домену.
 • Налаштуйте поштові скриньки для нового домену. Не забудьте переадресувати пошту.

Заздалегідь варто підготувати списки з уточненням ресурсів на яких:

 1. Сторінки вашого сайту, де потрібно змінити контакти. Радимо заздалегідь попередити клієнтів, що поштова скринька буде змінена;
 2. стороні ресурси, що містять контакти вашої компанії;
 3. згадується ваша компанії (форуми, рейтинги, огляди) і після зміни домену, повідомити їх власника про необхідність внесення правок.

Перед заміною старого домену на новий потрібно виконати наступні кроки:

 • Внесення змін до “пісочниці” на сайті. Необхідно внести зміни в посилання і тексти на сайті. Не варто забувати також про метатеги hreflang і canonical, в разі, якщо вони використовуються. У ролі “пісочниці” можете використовувати нове доменне ім’я на сервері.
 • Переконайтеся, що немає API, пов’язаних з доменом (платіжних або інших систем). Важливо, щоб при зміні домену не загубився ніякий функціонал.
 • Заготуйте перелік необхідних редиректів.
  Налаштування редиректів на старому домені необхідно перенести на новий. Не забудьте про піддомени і те, що налаштування редиректів на них відбувається окремо від основного домену.
 • Замовте та встановіть SSL-сертифікат. Безпечне підключення — гарантія надійності вашого нового домену.
 • Купівля ліцензії CMS для нового домену (якщо використовується ліцензійна версія), щоб в процесі перенесення не виникло проблем з роботою CMS або нестачі певного функціоналу на сайті.
 • Заготуйте правки для реклами в Google, Yandex та інших пошукових систем (виправити у всіх оголошеннях URL на актуальний). Якщо домен фігурує в оголошеннях, або уточнюючих посиланнях, то його також потрібно змінити.
 • Підготуйте нові файли sitemap.xml і robots.txt. В robots.txt пропишіть новий домен. У файлі sitemap.xml треба замінити домен у всіх URL.
 • Проінформуйте клієнтів про зміни контактів за допомогою повідомлення на сайті або розсилки (дана дія обов’язково, так як сайт можуть сприйняти як фішинг).

Дії, які слід виконати після зміни домену:

Перевірка коректності внесених змін.
Переконатися, що не залишилося битих посилань, дублікатів сторінок і непотрібних редиректів. У посиланнях повинна бути вказана адреса нового домену.
Перевірити коректність роботи аналітики, що всі дані надходять і не блокуються правилами.

Відправлення заявки на зміну домену в пошуковику Google.

Після перевірки роботи редиректів, потрібно відправити заяву в Google Search Console для зміни домену.
Відправлення заявки на зміну домену в пошуковику Яндекс.

Для відправки заяви на зміну домену в Яндексі в сервісі Яндекс.Вебмастер знаходимо розділ «Індексування» переходимо на опцію «Переїзд сайту». У випадаючому списку вибираємо необхідний домен.

Переналаштування відстеження позицій
Якщо ви відстежуєте позиції свого сайту, в настройках інструменту моніторингу не забудьте внести правки із зазначенням нового домену або ж додати новий проект.

Перераховані дії допоможуть мінімізувати втрати трафіку та зберегти його більшу частину.

Зареєструвати новий домен можна на нашому сайті, де представлені понад 300 українських, міжнародних, нових і популярних зон.
Якщо у вас залишилися невирішені питання, чи необхідна консультація звертайтеся в нашу цілодобову техпідтримку, ми з радістю вам допоможемо.